Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa

Strona internetowa stanowi wizytówkę zarówno niewielkiej jak i dużej firmy i na pewno w znacznym stopniu świadczy o jej profesjonalizmie i w jakiś sposób pozwala podjąć decyzję czy warto jej zaufać. Dlatego równie ważny, co zawarte na niej treści jest jej wygląd. Jak powinna się prezentować dobra strona www, która wzbudza zaufanie? Pokrótce przedstawimy na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania i tworzenia strony internetowej.

Na początek kluczową kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest jej spójność. Oznacza to, że strona główna, każda podstrona i wszystkie elementy strony utrzymane powinny być w identycznym stylu i kolorystyce. Zmianie ulega jedynie tekst. Spójność dotyczyć musi również grafiki oraz czcionki.

Jeżeli chodzi o kolorystykę strony, warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż to właśnie ona jest głównym elementem przyciągającym uwagę i wpływającym na to, w jakim kierunku podąża wzrok użytkownika. Niezwykle ważne jest, aby na witrynie dominował jeden główny kolor będący motywem przewodnim. Uzupełniać mogą go stonowane, przyjemne dla oka barwy takie, jak biel, czerń czy odcienie szarości. Decydując się na takie rozwiązanie zyskamy pewność, że użytkownik na dłuższy czas pozostanie na naszej stronie internetowej, by zapoznać się z jej zawartością. Co więcej, będzie on w pełni skupiony na znajdujących się na niej treściach, czego zasługą jest spójność poszczególnych elementów. Godnym polecenia rozwiązaniem jest umieszczanie na stronie grafik tworzonych na bazie głównej barwy.

Tworząc estetyczną stronę internetową, szczególną uwagę zwrócić należy na znajdujące się na niej obrazy. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż to właśnie one mają znaczący wpływ na pierwsze wrażenie, jakie wywiera witryna. Jeżeli będzie ono pozytywne, istnieje duża szansa, że potencjalny klient zostanie na niej nieco dłużej. Zamiast tak zwanych stockowych zdjęć, które prezentować mogą się niekiedy sztucznie, lepiej postawić na własne fotografie. By wyglądały one w pełni profesjonalnie, o pomoc w ich wykonaniu warto poprosić sprawdzonego fotografa. Zdjęcia przedstawiające siedzibę firmy czy zatrudnionych w niej pracowników wzbudzają zaufanie i pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Poza fotografiami, na stronie internetowej warto również umieścić przygotowane przez profesjonalnego grafika ilustracje czy ikony.

Podczas projektowania witryny, warto zadbać o obecność elementów takich, jak: proste menu nawigacyjne z możliwie jak najmniejszą ilością podstron, nagłówek opisujący w skrócie zakres działań firmy, wyróżniające się przyciski ułatwiające poruszanie się po stronie oraz dobrze widoczne dane kontaktowe. Idealnie gdy strona internetowa oparta jest o jakiegoś typu CMS co pozwoli na łatwiejszą obsługę strony internetowej.

Aby osiągnąć taki spójny i nowoczesny efekt najlepiej mimo wszystko skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zaprojektuje cały wygląd strony wraz z poszczególnymi zakładkami a później będzie odpowiedzialna za tworzenie strony www. Połączenie bowiem tych elementów, czyli projektowania i tworzenia w wykonaniu jednej firmy daje naprawdę dobre efekty końcowe.

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku gdy chcemy w krótszej lub dłuższej perspektywie zlecić komuś pozycjonowanie strony jeszcze lepiej jest cały proces zlecić firmę, która takim pozycjonowaniem się zajmuje. Wtedy cały proces projektowania i tworzenia strony będzie dodatkowo uwzględniać optymalizację strony pod przyszły proces pozycjonowania co znacznie zmniejszy koszty i pozwoli na szybsze osiągnięcie założonych rezultatów pozycjonowania strony.